Návrat na hlavní stranu

Klimatologie lázní Karlova Studánka [ Klimatologie ]

Klimatologie lázní Karlova Studánka

Statut místa s léčivým klimatem je podmíněn horami i širokými lesními komplexy v okolí,které Jeseníky Karlově Studánce zajišťují. Les má význam nejen jako továrna na O2 nebo záporné ionty. Význam lesa je i v tom, že brání, proudění vzduchu a společně s hřebeny hor i nepříjemným severozápadním větrům.

V neposlední řadě hraje velkou roli ideální inversní počasí na horách, což je dáno nadmořskou výškou lázní i okolní přírody. Zdejší nadmořská výška je zpravidla vyšší, než jak bývá výška inversní vzduchové hmoty. Jak se uplatňují tyto vlivy, můžeme vidět i chápat z družicových a leteckých snímků Moravy, Jeseníků, Karlovy Studánky.

Družicová mapa Moravy ukazuje nejen zalesnění, ale též i hřebeny hor proti nížinám. Tyto družicové snímky (mapy) lze studovat ještě podrobněji a hledat souvislosti v Jesenikách.


Letecké snímky Karlovy Studánky ukazují:

- zalesnění do okolí
- ZV směr údolí od Praděd
- směr bělského zlomu
- navazující doprovodná místa tektonických poruch
- význámnou ochranu údolí Karlovy Studánky od severu nejen lesy, ale i pohořím

Letecké snímky Karlovy Studánky neukazují:

- klima spoluvytvářející horské potoky (vyrábějící záporné ionty)
- další podpůrné léčivé efekty

Závěrem možno konstatovat, že v úctě a vděčnosti k přírodě můžeme nabídnout její dary k léčbě chronických nemocí dechového ústrojí, alergikům, astmatikům, bronchitikům, těm, kdo zápasí s chronickými nemocemi plic či HCD, včetně pooperačního doléčování, všem kdo mají imunitní problémy a potřebují se zotavit.

Zapomínat nesmíme ani na možnosti zde poléčit onkologické pacienty. Jim totiž pobyt v zdejším klimatu nejen může zlepšovat obranyschopnost imunitní, ale zejména i psychickou odolnost, která velmi často hraje zásadní roli v uzdravování. Balneoprocedury jsou k dispozici pro Vás i pro Vaše nemocné.

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.K.Studanka.cz

Typ záznamu: Klimatologie
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 13.07.2004 v 17:23 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm